Redakce

Alexander Starun

Posted 4 articles

Studuje magisterský obor mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Zajímá se o strategická témata, astropolitiku a strategie v kosmickém prostoru, jaderné odstrašování a jadernou strategii. Absolvent Visegradské letní školy. Přispívá do postsovětské sekce.


Dan Blaha

Posted 0 articles

Hana Drahokoupilová

Posted 0 articles

Korektorka.


Tereza Dvořáková

Posted 3 articles

Zuzana Dzurdzíková

Posted 0 articles

Korektorka. Študentka žurnalistiky a európskych štúdií na Masarykovej univerzite.


Matúš Elias

Posted 0 articles

Daria Glukhova

Posted 1 articles

Redaktorka. Studentka bakalářských oborů Mezinárodní vztahy a Bezpečnostní a strategická studia. Zaměřuje se na postosovětský prostor, především na vnitřní politiku současného Ruska a vybraných zemí Kavkazu. Přispívá do sekce Postsovětský prostor.


Tomáš Hruška

Posted 7 articles

Redaktor. Student bezpečnostních a strategických studií a sociologie na FSS MU. Přispívá do sekce Latinská Amerika. Zaměřuje se zejména na Mexiko a ilegální obchod s drogami.


Silvie Janičatová

Posted 38 articles

Redaktorka. Studentka magisterských oborů Bezpečnostní a strategická studia a Mezinárodní vztahy na FSS MU. Přispívá do sekce Euroatlantický prostor. Absolvovala tříměsíční stáž na britské ambasádě v Praze. Věnuje se obranné politice a ozbrojeným silám členských zemí NATO se zvláštním zaměřením na Spojené království.


Denis Jansta

Posted 10 articles

Redaktor. Študent bakalárskeho oboru Medzinárodné vzťahy a Bezpečnostné a strategické štúdiá na FSS. Počas svojho zahraničného študijného pobytu v Loughborough, UK. sa zaoberal problematikou ZSSR a spravodajských služieb. Zameriava sa na oblasť RF s dôrazom na zahraničnú a bezpečnostnú politiku.


Pavel Kopecký

Posted 4 articles

Externí přispěvatel. Publicista a pedagog. Nejvíce se zajímá o kulturu (hlavně film a divadlo), dále o společenské či historické vědy, jejichž problematiky přednáší na dvou vysokých školách. Přispívá do řady periodik, jakými jsou deníky E15, Lidové a Hospodářské noviny nebo Rovnost.


Iveta Kupková

Posted 1 articles

Absolvovala bakalársky stupeň v odboroch Európske štúdiá a Bezpečnostné a strategické štúdiá, momentálne pokračuje v magisterskom štúdiu BSS. Minulý rok bola stážistkou v Národnej rade SR na Odbore pre európske záležitosti, kde okrem iného pomáhala organizovať viacero medzinárodných konferencií aj v súvislosti so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ. Teraz píše pre Security Outlines aj portál Antipropaganda.sk. Medzi jej hlavné záujmy patria Francúzsko, slovenská politika, politický extrémizmus a organizovaný zločin.


Jakub Maděránek

Posted 8 articles

Šéfredaktor. Dokončil studium bakalářských oborů Politologie a Mezinárodní vztahy a momentálně pokračuje magisterským studiem Mezinárodních vztahů na FSS MU. Absolvoval semestrální studijní pobyt na Istanbul Sabahattin Zaim Universitesi v Turecku. Zaměřuje se na problematiku Středního východu a zbraní hromadného ničení.

Email: info@securityoutlines.cz


Jiří Maixner

Posted 5 articles

Redaktor. Student bakalářských oborů Bezpečnostní a strategická studia a Mezinárodní vztahy.


Lenka Martináková

Posted 9 articles

Redaktorka. Studentka bakalářských oborů Evropská studia a Bezpečnostní a strategická studia na FSS MU. Přispívá do sekce Latinská Amerika, zaměřuje se na státy Chile, Argentina, Uruguay


Jan Merička

Posted 7 articles

Redaktor. Absolvent bakalářských oborů Politologie a Bezpečnostní a strategická studia na FSS MU. Absolvent kurzu Peacebuildingu Východoevropského vzdělávacího a kulturního centra (EEECC). Zajímá se především o problematiku islámského radikalismu, přičemž se zaměřuje na Šíitské skupiny.


Michaela Prucková

Posted 1 articles

Michael Myklín

Posted 50 articles

Editor. Student magisterského stupně Bezpečnostních a strategických studií na FSS MU. Přispívá do sekce Východní Asie. Má za sebou semestrální pobyt na Univerzitě národní obrany ve Varšavě. Zaměřuje se na problematiku Korejského poloostrova a zbraně hromadného ničení.

Email: info@securityoutlines.cz


Lukáš Němec

Posted 20 articles

Redaktor. Student oboru Evropská studia a dříve i Bezpečnostní a strategická studia. Zaměřuje se na oblast Afriky, především pak na severní a západní část. Dále se věnuje problematice energetické bezpečnosti se zaměřením na přenosové soustavy a produktovody.


Luboš Přikryl

Posted 9 articles

Student Bezpečnostních strategických studii a Politologie na FSS MU. Zabývá se (nejen) moderními zbrojními technologiemi a vojenskou politikou .


David Rypel

Posted 31 articles

2013-2015 redaktor postsovětské sekce, 2015-2017 zástupce šéfredaktora. Absolvoval studijní pobyt na Queen’s University Belfast, jako stážista působil v gruzínském Georgian Institute of Politics nebo Evropském parlamentu. Tematicky přebíhá mezi terorismem a boji proti němu, identitárními konflikty, politckou filosofií a marxistickými memy. Aktuálně se připravuje na zimu na Uralu.


Klára Šubíková

Posted 6 articles

Redaktorka. Studentka magisterského oboru Mezinárodní vztahy, absolventka bakalářských oborů Bezpečnostní a strategická studia a Mezinárodní vztahy. Přispívá do sekce Jižní Asie. Zajímá se o problematiku Blízkého a Středního východu.


Patricie Sušovská

Posted 0 articles

Zástupkyně šéfredaktora pro organizační záležitosti.. Absolventka bakalářských oborů Politologie a Bezpečnostní a strategická studia a studentka magisterského programu Bezpečnostních a strategických studií. Podílí se na organizování cyklu přednášek „Bezpečnostní večery“.


Kristýna Svrdlinová

Posted 0 articles

Korektorka.


Katarína Tosecká

Posted 2 articles

Redaktorka.Študentka bakalárskeho odboru Medzinárodné vztahy a Bezpečnostné a strategické štúdiá. Zameriava sa na nemeckojazyčný priestor, predovšetkým na vnútornú bezpečnosť vo svetle migrácie, extrémizmu, terorizmu a kriminality. Ďalšou oblasťou jej záujmu sú štáty Vyšehradskej štvorky. Prispieva do euroatlantickej sekcie.


Boris Várhelyi

Posted 0 articles

Študent magisterských odborov Medzinárodné vzťahy a Bezpečnostné a strategické štúdiá. Primárne sa zaoberá regiónom Blízkeho východu so zameraním na politickú a bezpečnostnú sféru, kde zároveň využíva svoje znalosti arabského a tureckého jazyka. Taktiež pôsobí v Inštitúte ázijských štúdií, kde sa aktívne venuje regionálnej oblasti južnej, juhovýchodnej a východnej Ázie.


Tomáš Zwiefelhofer

Posted 17 articles

Zástupce šéfredaktora. Absolvent bakalářských oborů Mezinárodních vztahů a Bezpečnostní a strategická studia na FSS MU a semestru ve Varšavě na univerzitě Akademia Obrony Narodowej. V současné době student magisterského oboru Bezpečnostní a strategická studia. Přispívá do sekce Euroatlantický prostor. Jeho objektem zájmu je především zbrojní politika.