BSS 165 Islámský radikalismus (Bc. kurz, nepovinný)

Štítky:

V této krátke „recenzi“ se můžete dozvědět podrobnosti o jednom z kurzů, který autorka hodnotí jako jeden z nejzajímavějších z nabídky BSS…

Islámský radikalismus BSS 165

6 kreditů, bakalářské studium
Vyučující: Mgr. Tomáš Raděj, Mgr. Tomáš Šmíd, Ph.D.

Stručný popis: První přednášky jsou obecné – o islámu, islámské koncepci džihádu, islámské právní tradici atd. Pak se přejde na islámský radikalismus v praxi – v Egyptě, Íránu, Turecku, Sýrii, Palestině, subsaharské Africe, na Kavkaze atd.

Náročnost: Předmět byl ukončen písemným testem ze čtyř předem určených přednášek. Jen poznámky z přednášek nestačí, bylo třeba načíst i zadanou literaturu.

Literatura: Literatura je velmi zajímavá a rozmanitá. Doporučuji především zadané publikace L. Kropáčka, M. Mendela a články T. Raděje.

Rady a doporučení: Přednášky byly neuvěřitelně zajímavé a poutavé, magistr Raděj je doplnil i fotografiemi ze svých cest, hodina a půl přednášky uběhla velice rychle. Kdo nechodil na přednášky, rozhodně prohloupil. Doporučením budiž nepodcenění přípravy na zkouškový test, poznámky z přednášek opravdu nestačí. Navíc když byl test jen ze 4 předem avizovaných přednášek, literatury nebylo nijak moc.

Závěrečné hodnocení a shrnutí: Předmět hodnotím jako jeden z vůbec nejzajímavějších na BSS. Koho problematika islámu a islámského radikalismu jen trochu zajímá, není nad čím váhat. Magistr Raděj doplnil přednášky celou řadou příhod, informací z praxe, videí atd, takže to rozhodně nebyla jen teorie a nudný výčet informací.

Autor: Jana Ryšavá

One comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *