BSS 166 Kriminální politika (Bc. kurz, nepovinný)

Štítky:

Přinášíme další studentské hodnocení nabízených BSS kurzů – BSS 166 Kriminální politika.

Kriminální politika BSS 166

6 kreditů, bakalářské studium

Vyučující: PhDr. Josef Smolík, Ph.D.

Stručný popis: První polovina kurzu je věnována teorii, metodologii, terminologii a dvěma přednáškám o trestním právu s JUDr. Pokorným. V druhé polovině kurzu se dostanete k jednotlivým druhům kriminality – hospodářské, majetkové, počítačové, násilné, organizované, kriminalitě mládeže, cizinců, recidivistů atd.

Náročnost: Kurz hodnotím jako průměrně obtížný, v průběhu semestru každý odprezentuje svoji seminární  práci, podle toho, do které přednášky obsahově spadá. Seminární práce má rozsah 10-15 stran. Závěrečný test sestával tuším z 10 otevřených otázek, které byly spíš obecnější.

Literatura: Klíčovou publikací jsou Základy kriminologie a trestní politiky – Kuchta, Válková. Přednášky jsou z většiny koncipovány podle ní, takže pokud vám něco unikne, najdete v ní i nejmenší detaily. Je to publikace značně obsáhlá, ovšem pro toho, koho předmět zaujme je především druhá polovina knihy, (věnující se jednotlivým druhům kriminality) docela čtivá a velmi zajímavá.

Rady a doporučení: U seminární práce je možnost opravy, už u její prezentace se ovšem nedostatky či nejasnosti většinou odstraní. Kurz má takřka „rodinnou“ atmosféru (bylo nás tam 8), vyučující hodně komunikuje se studenty, ptá se na názory apod.

Závěrečné hodnocení a shrnutí: Kurz hodnotím jako přínosný a zajímavý, ale vzhledem k úzké vyhraněnosti předmětu je to hodně o subjektivních pocitech a zájmech studenta, o čemž svědčí i počet studentů, jenž si tento předmět zapíší.

Autor: Jana Ryšavá

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *