BSS 169 Etnické konflikty (Bc. kurz, nepovinný)

Štítky:

Zajímáte se o etnické nepokoje v různých částech světa? Pak neváhejte a zapište si kurz BSS 169 Etnické konflikty, jehož krátké shrnutí naleznete v tomto článku.

Etnické konflikty BSS 169

6 kreditů, bakalářské studium

Vyučující: Mgr. Tomáš Šmíd, Ph.D., Mgr. Vladimír Vaďura

Stručný popis: Hlavní náplní kurzu jsou etnické konflikty v postsovětském prostoru (válka v Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Kosovu, o Náhorní Karabach, v Jižní Osetii, Abcházii, Čečensku) a v Africe (v Nigérii, Rwandě a Súdánu).

Náročnost: V průběhu semestru se píše průběžný test skládající se ze dvou otevřených otázek. Dále je třeba vypracovat seminární práci o rozsahu 4 až 5 stran – zprávu o stavu nějakého etnického konfliktu v posledních dvou letech. Závěrečná zkouška probíhá ústní formou.

Literatura: Doporučuji přečíst zadanou povinnou literaturu – knihu Etnické konflikty v postsovětském prostoru – Šmíd, Vaďura. Doplňuje informace z přednášek.

Rady a doporučení: Seminární práce je hodnocena přijato/nepřijato, takže je možnost jedné opravy. Test je za 20 bodů, získat musíte min. dvanáct. I u něj je možnost jedné opravy. Zkouška je ústní, 1 otázka vylosovaná, další doplňující.

Závěrečné hodnocení a shrnutí: Předmět je zajímavý, pozornost je věnována nejen samotným konfliktům, ale i jejich příčinám, uskutečněným i neuskutečněným řešením, historickému kontextu. Doktor Šmíd, magistr Vaďura i magistr Prtina přednášky doplnili celou řadou zajímavostí, což jen zvýšilo přínosnost předmětu.

 

Autor: Jana Ryšavá

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *