Call for papers: CyberCon Brno 2014

Internetový časopis Global Politics ve spolupráci s bezpečnostně zaměřeným webem Sekuritaci.cz, obojí pod záštitou Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, připravují vydání recenzované kolektivní monografie na téma: „Kybernetická bezpečnost“ a s ní spjatý první ročník odborné konference s názvem: „CyberCon Brno 2014“.

 

Deadline pro abstrakt

23. 2. 2014

Délka

max. 1500 znaků včetně mezer

Jazyk

angličtina, čeština (slovenština)

Článek – deadline

bude upřesněno na konferenci

Délka

18 000 – 22 000 znaků včetně mezer

Termín konference
23. 4. 2014

Místo konání

Masarykova univerzita, Fakulta sociálních studií, Joštova 10, 602 00 Brno, Česká republika.

Kybernetické hrozby představují jednu z největších bezpečnostních výzev 21. století. Kyberprostor se dotýká téměř každé části našeho života a ovlivňuje tak globálně celou společnost nehledě na geografické hranice států. S touto vzrůstající závislostí a vzájemnou propojeností společnosti však v obtížně regulovatelném prostředí kyberprostoru hrozí významné nebezpečí jak na úrovni národů, tak soukromých podniků či jednotlivců. Během chvíle mohou za využití minimálních ICT prostředků státy, teroristické skupiny, skupiny organizovaného zločinu, či jednotliví hackeři zaútočit kdekoliv a kdykoliv, a tím narušit či poškodit demokracii a celkový způsob života společnosti.

Vydání publikace na téma kybernetické bezpečnosti si klade za cíl zvýšení povědomí o progresivně se vyvíjející kybernetické hrozbě ve společnosti a následné uspořádání konference CyberCon Brno pak má vytvořit platformu pro setkání studentů a akademiků spolu s odborníky z praxe nad tímto tématem z politologicko-právního pohledu.

Global Politics a Sekuritaci.cz proto vyzývají autory, především z řad studentů magisterských a doktorských programů, akademických pracovníků a další odborníků, k účasti jak na této monografii, tak i na konferenci formou prezentace svých příspěvků vztahujících se ke kybernetické bezpečnosti, a to zejména v těchto oblastech:

Kybernetické bojiště

– např. kybernetická válka; kybermilice; kyberterorismus; kybernetické útoky; kybernetická špionáž; závody ve zbrojení v kyberprostoru.

Kybernetická kriminalita

– např. organizovaný zločin v kyberprostoru; kyberkriminalita; pirátství; kyberšikana.

Právní aspekty kybernetické bezpečnosti

– např. válečné/mezinárodní právo pro kyberprostor; právní problematika hackingu/crackingu; pirátství.

Kybernetická hrozba a společnost

– např. hacktivismus; svoboda internetu vs. cenzura; teoreticko-filosofické koncepty kyberprostoru/kybernetické bezpečnosti.

Abstrakty spolu se stručnými informacemi o autorovi zašlete elektronicky na adresu: redakce@globalpolitics.cz. Poté obdržíte potvrzující email a rozhodnutí, zdali byl váš abstrakt akceptován. Zároveň budete vyzváni k účasti na konferenci, a také k zaslání finální verze celého příspěvku po skončení konference.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *