Na hradech, v klášterech, v podhradí

Štítky:

Tip na zajímavou četbu nejen pro dlouhé zimní večery…

**Na hradech, v klášterech, v podhradí**

V srpnu roku 2007 vyšla v nakladatelství Brána, a.s. kniha *Na hradech, v klášterech, v podhradí* s podtitulem *Středověk, jak ho neznáte*. Jedná se o překlad německé knihy *Ritter, Mönch und Bauersleut* z roku 1997, jehož se ujali Milada a Milan Kouřimští.

Knihu napsal německý historik a germanista *Dieter Breuers* a držel se svých mott, že knihy píše především pro ty, pro které jsou dějiny nudou (v němčině *“Die Bücher sind vor allem für jene, die Geschichte eigentlich langweilig finden.“*) a že historie se skládá z historek (v němčině *“Geschichte vor allem aus Geschichten bestehen.“*). Kniha je do velké míry sestavena z dobových vyprávění, tzv. zpráv očitých svědků, což jí dodává nezaměnitělný punc autenticity.

Chcete-li se dozvědět řadu „nekonvenčních“ informací o životě panovníků, rytířů, poddaných vesničanů, kupců a mnichů, o středověké lásce, manželství, sexu, právu, zábavě, turnajích, vojenství, cestování, náboženství, bydlení, hygieně, stavebnictví, všedním životě, umění a mnoha dalších tématech, je pro vás tato více než čtyř set stránková kniha jasnou volbou.
Jedny z posledních dostupných kusů můžete koupit zde nebo zde.

**Breuers, Dieter (2007): Na hradech, v klášterech, v podhradí, Praha, nakl. Brána, ISBN 978-80-7243-315-5.**

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *