(Ne)bezpečná Česká republika: duben 2013

Bezpečnostní dění v České republice s přehledem i nadhledem aneb co přinesl čtvrtý měsíc  roku 2013.

Byl pozdní večer – první máj –

Večerní máj – byl bezpečnosti čas.

(Ne)bezpečné Česko je tu zas!

Nicméně zanechme romantické poezie při středečním večeru a pojďme se podívat, co nového nám přinesl měsíc duben. Z marketingového hlediska je dobré, abychom začali nějakou dobrou zprávou. Podívejme se tedy do dalekého Mali, kde už několik týdnů operují čeští vojáci. Ti od Velikonočního pondělí operují v hlavním městě Mali, Bamaku. Nejvíce naše vojáky prozatím trápí počasí. Kéž by tomu tak bylo vždycky.

A jak vypadají naše nekonečné seriály? Věřte, nevěřte, stále stejně; Dallas by se mohl přiučit. Ministrem obrany se sice stal dlouhodobě avizovaný Vlastimil Picek, jehož tým nově doplnil Daniel Košťoval, nicméně problémy přetrvávají. Ministerstvo, které trpí nedostatkem financí, nyní vyúčtovalo působení Gripenů v Pobaltí na úctyhodných 45 milionů Kč. K tomu je nutné připočíst i nesnadné vyjednávání o budoucnosti pronajatých Gripenů. Trn z paty by poté teoreticky mohl vytrhnout obchod s Afghánistánem, který se zajímá o doposud „neprodejné“ podzvukové letouny L – 159 Alca. O prodeji letadel jednal v Afghánistánu i samotný premiér ČR Petr Nečas. Nutno dodat, že Afghánistán také nemá dostatek financí na zaplacení, proto by byl případný obchod proveden za finanční asistence Spojených států amerických.

Pokud zavítáme mezi mé oblíbené ankety a průzkumy veřejného mínění, tak určitě stojí za zmínku ty, které se věnují cizincům. Jsou Češi xenofobní národ? Podle první ankety je v ČR příliš mnoho cizinců, podle druhé ankety cizinci v ČR zvyšují nezaměstnanost a zločinnost. Třetí anketa už není. Naštěstí. Co bychom se v ní dozvěděli? Je imigrace směrem do České republiky skutečnou bezpečnostní hrozbou? Diskutovat můžete i pod tímto článkem nebo na našem FB profilu.

Řádnou dávku krizového managementu zažila bohužel v posledních dnech Česká republika. Jedná se tedy zejména o únik a následný výbuch plynu v Praze, který zdevastoval celé okolí. Naštěstí se celá událost obešla bez ztráty na životech. Zajímavou tvář ukázal krizový management i v tom případě, kdy Bezpečnostní rada státu zasedala kvůli fotovoltaice.

Bezpečnostní heslo na květen: Věci, co se válí na zemi, způsobují zranění!

Zdravíme týdeník Horník a celou Karvinou!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *