(Ne)bezpečná Česká republika: květen 2013

Bezpečnostní dění v České republice s přehledem i nadhledem aneb co přinesl pátý měsíc  roku 2013.

Pátý měsíc tohoto roku je již dávno za námi a  po (Ne)bezpečné České republice se slehla zem. Přestože je novinářské povolání velice rizikové, tak o autora této rubriky strach mít nemusíte. Ten zápasil pouze se zkouškami. Zato Česká republika má tradičně problémů mnohem více, zajímá Vás jaké? Pojďme se podívat, co nového nám přinesl měsíc květen do naší pravidelné rubriky.

Nebudeme si nic nalhávat, všichni jistě netrpělivě čekáte na to, jak to vlastně vypadá s budoucností českého letectva. Ministr obrany se vyjádřil více než jasně: „Jednání se švédskou stranou pokračují, je předčasné hovořit o nějakých výsledcích, protože jsme se dohodli, že obě strany nebudou jednání komentovat.“ Nicméně, abychom byli více konkrétní, tak je nutné zmínit, že do hry vstoupila například i dostavba jaderné elektrárny Temelín. Ano, i ona má vliv na to, které letadla budou střežit náš vzdušný prostor. Ve Švédsku určitě mají velkou radost.

Podíváme-li se po delší době na kraje našeho politického spektra, tak musíme zmínit publikování čtvrtletní zprávy BIS. Z té vyplývá například stále bližší propojení mezi krajní pravicí a fotbalovými chuligány. Autor tohoto článku byl za poslední rok na několika fotbalových stadionech a tuto zjištěnou skutečnost nehodlá komentovat. Zpráva Ministerstva vnitra poté upozorňuje na stále větší možnosti extrémistů na internetu a speciálních sítí konkrétně. Spíše si myslím, že bychom se měli zamyslet nad stále rostoucím nebezpečím ze strany kybernetického prostoru jako takového.

Pojďme ovšem k pozitivnějším zprávám. Jak všichni víme z hodin dějepisu, tak na začátku května proběhly oslavy konce Druhé světové války. Při té příležitosti prezident Miloš Zeman jmenoval do funkce pět nových generálů. Další událostí, která by neměla být v rámci minulého měsíce pozapomenuta je veletrh IDET, který se odehrál na výstavišti v Brně. Tento veletrh obranných a bezpečnostních technologií navštívilo více jak 25 000 návštěvníků. Mezi nejzajímavější exponáty patřily radary nebo polní nemocnice.

Zavítáme-li do Ostravsko-karvinských dolů pro další bezpečnostní heslo, tak věřte, že: „Klid a rozvaha při práci se vždy vyplácí“.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *