(Ne)bezpečná Česká republika: leden 2013

Bezpečnostní dění v České republice s přehledem i nadhledem aneb co přinesl první měsíc nového roku.

Události týkající se prezidentských voleb v minulém měsíci naplno zaměstnávaly obyvatele České republiky. Kampaň zasáhla život a facebookový profil snad každého z nás, téměř všichni měli jasno o tom, koho volí a nevolí. Ve víru těchto debat se ovšem zapomnělo na to, kdo je bezpečný a kdo nebezpečný v České republice. To by nemělo být lhostejné opravdu nikomu, zdůrazňuji nikomu, a proto vítejte u dalšího vydání naší pravidelné rubriky!

Nebudu čtenáře napínat jak kšandy, stejně se tomu nevyhneme, pojďme opět po měsíci na Ministerstvo obrany.  Kdo by si byl býval myslel, že od posledního vydání této rubriky byl vybrán nový ministr, tak ten se šeredně mýlí. Radio Blaník – české písničky, které máte rádi, sice už dávno nehraje mnou doporučenou píseň na počest předchozí rošády, Osmý den od Olympicu, ale nového ministra stále nemáme. Favorit na tuto pozici zůstává ovšem stejný, je jím Vladimír Picek. Nicméně veškerá jednání byla pozastavena kvůli volbě prezidenta, nová kola vyjednávání odstartovala na počátku tohoto týdne.

Ve zkratce si pojďme shrnout další dlouhodobě sledované kauzy. Jako nadějný se jeví prodej L – 159, kdy by příští týden měly být vyhodnoceny jednotlivé nabídky.  Tou samou dobou by mělo být jasné, kdo bude chránit nově zvoleného prezidenta ČR, Miloše Zemana. Odškrtnout si můžeme nově schválenou koncepci mobilizace ozbrojených sil. Letouny CASA vytváří jeden problém za druhým, často aniž by za to mohly. Tentokrát je ovšem chyba jednoznačně na jejich straně, když neprošly zkouškami. A jak dopadly zkoušky Vám? Prošli jste bez větší aféry?

Na informační tabuli příjezdů jste následně mohli spatřit: letce vracející se ze zastávky Pobaltí, do zastávky Čáslav, Chotusice.  Ze stanice Lógar, Afghánistán do domovské stanice se navrátila česká rekonstrukční mise, která v Afghánistánu působila téměř pět let. Vítejte doma! Naopak šťastnou cestu jste mohli popřát vojákům cestujícím na misi NATO na turecko – syrských hranicích.

V kontextu stále probíhající amnestie, kterou ve svém novoročním projevu vyhlásil dosluhující prezident Václav Klaus, se jeví jako zajímavá statistika, kdy se v Praze stalo nejméně trestných činů za posledních deset let, bylo zaznamenáno více než 72 000 trestných činů. Jak toto číslo ovlivní amnestie, se dočtete až zase za rok – v (Ne)bezpečné České republice: leden 2014, teda pokud neemigruji, tak jak je to v módě poslední týden.

Když už mluvíme o autorovi tohoto článku, tak jste jistě v minulém vydání zaznamenali jeho snahu být rockovou hvězdou české bezpečnosti. Přátelé, veškeré mé ambice jsou uloženy u ledu. Česká republika totiž svou rockovou hvězdu bezpečnosti má! Víte, kdo jí je? Martin Maxa! Ten složil píseň na památku veteránů, poslechnout si ji můžete zde. Jelikož já zpívat neumím, obsazení postu rockové hvězdy je do budoucna  jasné.

Závěrem ještě upozornění pro ty, kteří mají rozepsané rozhořčené dopisy do redakce Horníka – noviny zdarma nejen pro havíře. Bezpečnostní hesla už opět vycházejí, činí lepší život obyvatelům Karviné a nyní i Vám. Lednové bezpečnostní heslo znělo: Bezpečná práce – záležitost nás všech! Kvalitu tohoto hesla posuďte prosím Vy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *