(Ne)bezpečná Česká republika: listopad 2012

Bezpečnostní dění v České republice s přehledem i nadhledem aneb co nového přinesl jedenáctý měsíc v tuzemsku.

Zdravíme všechny pravidelné i nepravidelné čtenáře této rubriky.

Hned na začátek se s Vámi musíme podělit o nejsmutnější listopadovou zprávu, nejlepší ministr rezignoval. Ano, je tomu tak. Nevrhejte se ovšem žalem do ohně, zamáčkněte slzu a pojďte si raději projít události, které hýbaly Ministerstvem obrany poslední měsíc. Sám ministr Vondra na konci svého působení přišel s o dost radostnější zprávou, Švédsko zlepšilo podmínky za pronájem gripenů. Hned se lépe žvýká kůrka včerejšího chleba.

Nicméně zajíci (čti peníze) se počítají až po honu (čti v rozpočtu), a proto jsou tu i neradostné výdaje, mezi ně patří zajímavý nákup letadel typu CASA, které se zdají býti nefunkční. Letadla jsou vůbec kapitolou sama pro sebe, armáda jich má nadbytek a snaží se je prodat. Důvody jsou zřejmé, schází téměř miliarda na jejich opravu, navíc se musí platit další miliony za jejich uskladnění . Nicméně peníze se dají sehnat i jinak než výběrem daní a armáda nabízí ke koupi své nemovitosti, chcete je? Nicméně dobrá zpráva na závěr, zejména tedy pro fanoušky filmu Copak je to za vojáka? Vojín Kouba se našel!

Ale nyní už vážně vážně. V rychlosti si projdeme několik událostí, které by neměly zapadnout do šedí dnů listopadových. Ministerstvo vnitra představilo novou organizační strukturu policie ČR, která by měla přinést větší počet policistů přímo v ulicích. Nikdo z nás by neměl zapomenout ani na 11.11 a na Den válečných veteránů. Jako významné lze označit i parlamentní shromáždění NATO, které mělo v listopadu své zasedání v Praze. Za zmínku stojí i osud Petra Lessyho, kterému byla nejdříve přidělena funkce na magistrátu krásného města Frýdek – Místek, aby byl později obžalován státní zástupcem.

Jelikož chce autor zůstat politicky korektní, tak nebude komentovat tuto událost.

Jelikož autor má rád věrné čtenáře, tak posílá pozdrav do Zlínského kraje, který jako jediný vyslechl jeho názor o možném konfliktu s Ruskem. Zlínský kraj uzavřel dohodu o spolupráci s Jaroslavskou oblastí. Vy ostatní uvidíte později!

Tak jak autor článku vyjádřil v minulém vydání Ne(bezpečného) Česka podporu Zbrojovce, tak se zdá, že ji poněkud přechválil. Její fanoušci tančí na dálnici. Krajní levice hlučí u věznice a krajní pravice se shromažďuje v centru Brna, lidé si patrně musí dělat radost i jinak než čtením Sekuriťáků.

Na závěr tu máme oblíbené výzkumy veřejného mínění. Všechny zájemce o bezpečnost potěší fakt, že členství v NATO je považováno lidmi za důležitější než členství v EU. Patrně je to odměna této organizaci za uskutečnění parlamentního shromáždění. Velice přínosný je i výzkum, kdy bylo zjištěno, že Češi mají nejlepší vztah ke Slovensku, Švýcarsku a Švédsku. Na základě čeho tyto vazby vznikají, to nevím. Na základě polohy státu patrně ne. Autor osobně má dobrý vztah ke Švédkám, jeho známí vědí proč.

Realita je taková, že prosincové číslo magazínu Horník ještě nevyšlo, tudíž není známé ani bezpečnostní heslo na měsíc prosinec. Budiž Vaše duše uspokojeny loňským prosincovým heslem: Konec roku, opatrnost na každém kroku!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *