(Ne)bezpečná Česká republika: prosinec 2012

Bezpečnostní dění v České republice s přehledem i nadhledem aneb co nového přinesl dvanáctý měsíc v tuzemsku.

Tomáš Sedláček, rocková hvězda české ekonomie, říká, že k tomu, aby se člověk dostal tam kam on, je podstatné mít vtip a nadhled. Měl jsem ambice stát se rockovou hvězdou české bezpečnosti, ale vězte, že s tím materiálem, který tu v Čechách máme, zůstanu nadále tvrdý underground. Vítejte u dalšího (Ne)bezpečného Česka!

Někteří z nás mají těžký život i bez pozornosti médií, buďme k sobě prosím hodní, i když už nejsou vánoce. Například já prokážu laskavost Petru Lessymu a již více o něm nebudu psát. Zdravíme do Frýdku – Místku.

Člověk chce napsat (Ne)bezpečné Česko, aniž by se věnoval Ministerstvu obrany a hle! Jak na potvoru! Co se dá dělat, běh času a tok událostí nezastavíš. Jako hudební podklad si nalaďte Olympic a jdeme na to. Na začátku prosince byla ministryní obrany jmenována Karolína Peake ze strany LIDEM, ta ve své funkci vydržela nekonečně dlouhých osm dní. Kratší život mají jen Discovery Chanellem oblíbené jepice. Dočasně nyní ministerstvo vede premiér Petr Nečas, horkým favoritem na post ministra je poté Vlastimil Picek.

Finance putující z a do ministerstva obrany byly diskutovány již v předchozích dílech, nicméně pro zachování kontinuity sledujeme tento problém i nadále. Do finále vstupují jednání o dalším pronájmu gripenů, armáda dále nakoupí tisíce nových pušek. Naopak nebudou nové uniformy, ministerstvo není opakovaně schopné vypsat nový tendr. Vrámci šetření poté kromě již diskutovaného prodeje nemovitostí a nepotřebných letadel, dojde i k propouštění na civilním úseku, rovněž bude ukončena činnost armády na letišti v Přerově.

V našich oblíbených pochodech nastal tentokrát zmatek, nepochodovala totiž ani krajní levice, ani krajní pravice. Pochodovali chuligáni pražské Sparty, ti tak společně s odpálením pyrotechniky oslavovali příchod Vánoc. Policie je na oplátku rozehnala a některým nadělila i zatčení. Zkažené vánoce měli i ti, kteří chtěli nakoupit dárky v jednom nejmenovaném e – shopu s neonacistickou tématou, prodej tohoto zboží byl několik dní před vánoci odhalen mosteckou policií.

Oblíbené výzkumy opět zářily moudrem a vtipem, pro tentokrát jsme pro Vás vybrali dva. První z nich se věnuje Nobelově ceně míru. Ta byla v letošním roce udělena Evropské unii, s tímto krokem nesouhlasí přesně 50 procent našich spoluobčanů. A koho byste volili Vy? Druhý výzkum se věnuje  vývoji České republiky, 57 procent obyvatel je přesvědčeno o tom, že směřujeme špatným směrem a pozor! 37 procent obyvatel si myslí, že ČR nesměřuje nikam.

Osud lednového čísla časopisu Horník je neznámý, stejně jako bezpečnostní heslo na leden. Jak zaznělo v Ivánku kamaráde: „No tak já myslím, že nevím, ale podle toho jak to vypadalo, tak teda nevím“ A vo tom to v české bezpečnosti je!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *