Nepovinné: Informační válka – 2007

Štítky:

Je to „B“ kurz ohodnocený šesti body. Patří mezi kurzy, které Vám otevřou dveře do netušeného světa neletálních zbraní, informační, psychologické či kybernetické války. Dozvíte se jaké jsou vlastně současné války a co nás pravděpodobně čeká v budoucnu. Je to strhující problematika, která v současné době příliš probíraná není a přitom bude (vlastně už je) velmi důležitá. Pokud chcete vědět, co stálo za úspěchem v Perském zálivu, Afghánistánu či Iráku, a jak se bude i nadále válčit, tak ten kurz je to pravé ořechové.
Polovinu předmětu přednáší Prudíková, která Vás seznámí s základními záležitostmi, propagandou a dovede Vás do 90. lét 20. století. V druhé půlce přichází na řadu Bastl, který Vás seznámí s moderní koncepcí válek.
Podmínkou připuštění ke zkoušce je absolvování zápočtu, který obnáší přednes vlastního referátu na vybrané téma, které se musí týkat ovšem dané látky. Referáty jsou plusem i slabinou kurzu. Zjistíte jaké to je mluvit samostatně na deset minut a umět svůj referát v následné diskuzi obhájit. Na druhou stranu, někdy je referátům dán příliš velký prostor, což už je pak místy únavné.
Po každé přednášce či referátu je dán prostor k volné diskuzi, po rozpačitých počátcích se to obvykle rozjede v hodně zajímavou debatu :)
Z literatury výhradně doporučuji dílo Tofflerových : Válka a antiválka, která je sepsána opravdu čtivě, navíc se bude hodit i v jiných kurzech.
Celkově je to kurz, který Vám podstatně rozšíří obzory…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *