Nepovinné: Organizovaný zločin – 2006

Štítky:

Stručný popis
Jedná se o „B“ečkový kurz, který je zakončen zkouškou a ohodnocen 6 kredity. Je tvořen jednotlivými přednáškami zabývajícími se různými formami organizovaného zločinu v ČR i ve světě. První přednášky jsou převážně teoretické (pojem OZ, znaky, apod.). Další jsou věnovány organizovanému zločinu v různých částech světa ( bývalý SSSR, Jižní Amerika, Japonsko, Čína…). Závěr se zaměřuje na OZ v ČR a boj proti němu.

Obtížnost
Obtížnost tohoto kurzu je standardní, není nějak příliš těžký, ale taky jím nejde jen tak proplout. Z mého pohledu bylo nejtěžší na celém kurzu sepsání seminární práce, je na výběr z necelé stovky témat, takže na nic nečekejte a rychle vybírejte, protože ne na každé téma se dá dobře napsat 15 stránek Samotná zkouška příliš těžká nebyla, vše co v ní bylo je z přenášek a povinné lit. Můžou se však objevit docela detailní otázky, tak si na to dejte pozor.

Literatura
Ke zkoušce úplně stačí předepsané dvě knížky (Nožina, Němec). Ostatní literaturu bych spíše považoval za doporučenou, pro ty, kteří se o dané problematice chtějí dozvědět více.

Rady
Základ je hned na začátku si vybrat dobré téma seminárky. Dále bych doporučil si poctivě psát zápisky z přednášek, je na nich téměř vše a nemusíte pak pracně vypisovat z literatury. Ještě k těm seminárkám, dejte si pozor na citování (např. Mgr. Šmíd je to velmi alergický). Už mě nějak nenapadá co bych vám ještě řekl, takže kdyby něco, tak mě kontaktujete.

Apocallyps (UCO:182394)

One comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *