Nepovinné: Současná východní Asie – 2007

Štítky:

Povinně volitelný předmět jarního semestru výhradně pro mezinárodní vztahy ohodnocený 4 kredity a ukončen zápočtem. Vyučuje jej Mgr. Petr Vilímek. Předmět má velmi podrobný sylabus se všemi potřebnými údaji a jeho harmonogram je dodržován.

Kurz volně navazuje na předmět MVZ159 Spojené státy ve východní Asii a popisuje události od roku 1989 do současnosti (skutečně do současnosti a nikoliv do roku 200x jak to bývá zvykem v jiných předmětech). Hlavní váha předmětu leží na popisu zahraničních politik států daného regionu, tedy Číny, Ruska, Japonska, Jižní Koreje, KLDR či Tchajwanu.

V předmětu je možno získat až 40 bodů, přičemž za seminární práci (7 stran) je možno získat až 10 bodů a za zápočtový test až 30 bodů. Minimum pro úspěšné absolvování předmětu je 26 bodů. Student si musí vybrat takové téma seminární práce, aby zapadalo do některého ze tří nabízených oblastí pro seminární práce.

Doporučuji chodit na přednášky a dělat si poznámky, protože zápočtový test byl sestaven zásadně z informací z přednášek. Power pointové prezentace byly k dispozici jen občasně. Test byl docela lehký a v tomto předmětu se mi dokonce podařilo získat celkově 41,5 bodu z 40 :-).

Jde o zajímavý předmět s velmi aktuálními informacemi, pro studenty se zájmem o Asii jednoznačně povinnost.

Autor: Tomáš Vlček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *