Nepovinné: Terorismus – 2007

Štítky:

„B“ kurz za šest kreditů. Tady jsem trochu na rozpacích, protože odpřednášená látka hodně vycházela ze zadané povinné literatury. Je tu pak docela slušný prostor nechození na přednášky, pokud si zadanou literaturu poctivě přečtete.
Nicméně terorismus je součástí našich životů a ještě dlouho bude, navíc podle mě je docela důležité umět rozlišovat jednotlivé druhy terorismu, umět je definovat a doložit i vhodnými příklady, a sám se to člověk dobrovolně nenaučí. K tomu je ten kurz dobrý donucovací nástroj :)
Co se týče seminární práce, nedoporučuji Vám ji odfláknout, Mareš ani Šmíd nepatří v tomhle směru mezi benevolentní typy, takže je lepší si na ní dát opravdu záležet. Téma je lepší zkonzultovat s přednášejícími a hlavně ho nezapomeňte dát do souvislosti s daným typem terorismu :)
Z literatury se vyplatí přečíst Marešovu knihu Terorismus v ČR, která je pro někoho sice až extrémně obsáhlá, zvláště co se týče poznámek, ale zato je tam vše podstatné. Určitě neopomeňte drobnou knížečku od Strmisky : Terorismus a demokracie, na kterou je snad v každém testu otázka.
Nezapomínejte na články, které jsou v sylabu, samozřejmě i na ty anglické, protože málokdo by odolal pokušení si ověřit, jestli to studenti četli a moje zkušenosti ze všech předmětů to potvrzují :)
Zkouška. Nepatří mezi lehké, které byste mohli zvládnout levou zadní, je třeba se na to připravit, aby Vás nezaskočili něčím záludným. Mohou po Vás chtít konkrétní příklady k nejrůznějším druhům terorismu či správné rozřazení, dále se Vás třeba zeptají jestli to a to je terorismus nebo guerilla, či co říká ten a ten autor v nějakém článku ze zadané četby…

Eva Holubcová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *