Nepovinné: Úvod do činnosti zpravodajských služeb – 2006

Štítky:

Úvod do činnosti Zpravodajských služeb

Doktor Zeman je bývalým řiditelem české informační služby s vnější působností a je tedy tou nejlepší osobou, která vás může s činností zpravodajských služeb seznámit. Od teoretického rozdělování služeb, přes jejich legislativní ukotvení až přes zpravodajský cyklus a etiku a dezinformacemi konče. Předmět je jak obecně o zpravodajských službách, tak konkrétně o těch českých. Toto šestikreditové béčko je asi ten nejzajímavější předmět, které jsem si zatím zapsal. Od kurzu neočekávejte probírání kontroverzních akcí, na to zde není prostě čas.

Nároky
Za dobu semestru budete muset vypracovat dva až tři position papery, napsat pojmový test a na závěr absolvovat ústní zkoušku. Studijních materiálů a povinné četby není mnoho a při jejím čtení máte pocit, že je opravdu potřebné a zajímavé je číst. Je dobré, nikoliv nezbytné si pořídit Encyklopedii špionáže.

Obtížnost
Předmět rozhodně není obtížný a ani jednu z povinných částí (position paper, test, zkouška) není problém absolvovat a už kvůli zajímavosti látky vám informace půjdou rychle do hlavy.
Jinak asi nejtěžší je na předmět se přihlásit :c) protože jeho kapacita je omezena počtem třiceti lidí a navíc je kurz nabízen i mimo BSS.

Rady
Choďte na přednášky (jsou velmi zajímavé) a čtěte to co je po vás chtěno a nebudete mít s předmětem problém…Tímto bych chtěl apelovat na kluky co to se mnou absolvovali a měli nějaké nápady ohledně rad, aby je sem dali coby komentář.

corbeau

2 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *