Všechny moje lásky: TOP 10 nahrávek podle Josefa Smolíka

Štítky:

Název nové rubriky „Všechny moje lásky“ je minipoctou knihy britského autora Nicka Hornbyho a proto by jak autor, tak kniha zasloužily krátké představení. Nebudeme nic vymýšlet, server youngstyle.cz se k obému vyjádřil takto: Britský spisovatel Nick Hornby má už sice na krku pět křížků, ale duší je stále mladík, který fandí fotbalu, má problémy s holkama a jeho největší zálibou je vytvářet si žebříčky svých nejoblíbenějších věcí. Zpočátku se živil jako učitel, psal také recenze do různých časopisů a v roce 1992 vyšla jeho úspěšná kniha Fotbalová horečka. O rok později se mu narodil syn Danny trpící autismem. Nicka to velmi poznamenalo a přehodnotil spoustu svých životních postojů a mimo jiné se podílel na založení speciální školy TreeHouse pro autistické děti. Přestože napsal více než dvanáct knih, z nichž se čtyři dočkaly filmového zpracování (nejznámější je asi Jak na věc s Hughem Grantem), zůstává stále nohama na zemi a považuje se za průměrného člověka, který má prostě rád fotbal a muziku. Svůj den popisuje Nick takto: „V deset jdu do své kanceláře, která je za rohem mého domu. Hodně kouřím, píšu dvě až tři hrozně krátké věty s pětiminutovými přestávkami. Během každé té přestávky kontroluji e-maily a vždycky mě naštve, když žádný nedostanu. Na oběd si skočím domů, pak jdu zas do práce, kde jsem do šesti. Pěkná nuda!“

„Všechny moje lásky je kniha o krizi středního věku.“ Pětatřicetiletý Rob právě sepisuje svých Top 5 rozchodů, přičemž na prvním místě je pochopitelně ten nejčerstvější. Uvědomuje si, že s nedokončenou vysokou školou a malým obchůdkem s gramodeskami to daleko nedotáhne. Přátelé mu nerozumí a on přemítá v čem tkví neúspěch jeho života. Je to kvůli jeho hudebnímu vkusu? Je moc náročný? Proč těm ženám nerozumí? Celá kniha, která se drží hesla: „Mládí, milenky i vinylové desky mají omezenou životnost.“, je čtivá a rozhodně pomůže v situaci, kdy si myslíte, že je váš život na nic. Není. Chce to jen přerovnat sbírku svých cédéček a začít znovu. Jinak.

A přesně o tomto má být následující rubrika. Přerovnání vlastních žebríčků může pomoci i nám, studentům, nahlédnout do života přednášejících, o nichž často víme pouze to, čím se vědecky zabývají. Historicky prvním „bilancujícím“ je Dr. Josef Smolík.

**• The Clash – London Calling**
Album britské punkové skupiny, které zaznamenalo velký úspěch a je považováno za jedno z nejlepších hudebních alb. V roce 2003 ho časopis Rolling Stone zařadil na osmé místo mezi 500 nejlepšími alby v historii.

• Depeche Mode – Violator
Violator je údajně jedno z nejlepších alb které anglická skupina Depeche Mode natočili. Hudební styl tohoto alba ostatně jako celé tvorby Depeche Mode je hodně speciální a podle wikipedie je nazýván synth rock nebo synth pop.

**• Operace Artaban – 1-2-3 Oi!**
Je zatím poslední album kapely ze Štatlu neboli z Brna, která hraje údajně pro všechny děti ulice.

**• The Riot – WarBrothers Gang**
The Riot je Oi! punková kapela, která hraje již od roku 1998.

**• Poslední Mohykán – Soundtrack**
Zde si myslím, že není potřeba nějak představovat tento soundtrack. Kdo viděl tento film, ví a kdo neviděl tak neví a měl by se na něj podívat.

**• Iron Maden – The Best of the Beast**
Jde o první BEST OF album legendární britské heavymetalové skupiny Iron Maden. Bylo vydáno ve třech variantách vinylu, dvoj CD a normálního jednoho CD.

• Incident – Navždy a večně
Nové album slovenské Oi! Punkové kapely, které vyšlo v létě tohoto roku po dlouhé tvůrčí přestávce kapely.

• The 4 SKINS – The good,The bad & The 4SKINS

• Zóna A – Potopa
Opět další slovenská punková kapela, která je některými považovaná za jednu z nejlepších na slovensku.

**• Tři Sestry – Na kovárně, to je nářez**
Klasická česká hospodská jinak řečeno punk pub rocková kapela, jejíž hudba nemůže chybět v žádné správné hospodě. Toto CD obsahuje spoustu dnes již legendárních písní.

One comment

  1. Před „a proto“ chybí čárka.
    .“, toto také nebude to správné zakončení přímé řeči…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *