Všechny moje lásky: TOP 10 nahrávek podle Josefa Smolíka

Štítky:

Název nové rubriky „Všechny moje lásky“ je minipoctou knihy britského autora Nicka Hornbyho a proto by jak autor, tak kniha zasloužily krátké představení. Nebudeme nic vymýšlet, server youngstyle.cz se k obému vyjádřil takto: Britský spisovatel Nick Hornby má už sice na krku pět křížků, ale duší je stále mladík, který fandí fotbalu, má problémy s holkama a jeho největší zálibou je vytvářet si žebříčky svých nejoblíbenějších věcí. Zpočátku se živil jako učitel, psal také recenze do různých časopisů a v roce 1992 vyšla jeho úspěšná kniha Fotbalová horečka. O rok později se mu narodil syn Danny trpící autismem. Nicka to velmi poznamenalo a přehodnotil spoustu svých životních postojů a mimo jiné se podílel na založení speciální školy TreeHouse pro autistické děti. Přestože napsal více než dvanáct knih, z nichž se čtyři dočkaly filmového zpracování (nejznámější je asi Jak na věc s Hughem Grantem), zůstává stále nohama na zemi a považuje se za průměrného člověka, který má prostě rád fotbal a muziku. Svůj den popisuje Nick takto: „V deset jdu do své kanceláře, která je za rohem mého domu. Hodně kouřím, píšu dvě až tři hrozně krátké věty s pětiminutovými přestávkami. Během každé té přestávky kontroluji e-maily a vždycky mě naštve, když žádný nedostanu. Na oběd si skočím domů, pak jdu zas do práce, kde jsem do šesti. Pěkná nuda!“

„Všechny moje lásky je kniha o krizi středního věku.“ Pětatřicetiletý Rob právě sepisuje svých Top 5 rozchodů, přičemž na prvním místě je pochopitelně ten nejčerstvější. Uvědomuje si, že s nedokončenou vysokou školou a malým obchůdkem s gramodeskami to daleko nedotáhne. Přátelé mu nerozumí a on přemítá v čem tkví neúspěch jeho života. Je to kvůli jeho hudebnímu vkusu? Je moc náročný? Proč těm ženám nerozumí? Celá kniha, která se drží hesla: „Mládí, milenky i vinylové desky mají omezenou životnost.“, je čtivá a rozhodně pomůže v situaci, kdy si myslíte, že je váš život na nic. Není. Chce to jen přerovnat sbírku svých cédéček a začít znovu. Jinak.

A přesně o tomto má být následující rubrika. Přerovnání vlastních žebríčků může pomoci i nám, studentům, nahlédnout do života přednášejících, o nichž často víme pouze to, čím se vědecky zabývají. Historicky prvním „bilancujícím“ je Dr. Josef Smolík.

**• The Clash – London Calling**
Album britské punkové skupiny, které zaznamenalo velký úspěch a je považováno za jedno z nejlepších hudebních alb. V roce 2003 ho časopis Rolling Stone zařadil na osmé místo mezi 500 nejlepšími alby v historii.

• Depeche Mode – Violator
Violator je údajně jedno z nejlepších alb které anglická skupina Depeche Mode natočili. Hudební styl tohoto alba ostatně jako celé tvorby Depeche Mode je hodně speciální a podle wikipedie je nazýván synth rock nebo synth pop.

**• Operace Artaban – 1-2-3 Oi!**
Je zatím poslední album kapely ze Štatlu neboli z Brna, která hraje údajně pro všechny děti ulice.

**• The Riot – WarBrothers Gang**
The Riot je Oi! punková kapela, která hraje již od roku 1998.

**• Poslední Mohykán – Soundtrack**
Zde si myslím, že není potřeba nějak představovat tento soundtrack. Kdo viděl tento film, ví a kdo neviděl tak neví a měl by se na něj podívat.

**• Iron Maden – The Best of the Beast**
Jde o první BEST OF album legendární britské heavymetalové skupiny Iron Maden. Bylo vydáno ve třech variantách vinylu, dvoj CD a normálního jednoho CD.

• Incident – Navždy a večně
Nové album slovenské Oi! Punkové kapely, které vyšlo v létě tohoto roku po dlouhé tvůrčí přestávce kapely.

• The 4 SKINS – The good,The bad & The 4SKINS

• Zóna A – Potopa
Opět další slovenská punková kapela, která je některými považovaná za jednu z nejlepších na slovensku.

**• Tři Sestry – Na kovárně, to je nářez**
Klasická česká hospodská jinak řečeno punk pub rocková kapela, jejíž hudba nemůže chybět v žádné správné hospodě. Toto CD obsahuje spoustu dnes již legendárních písní.

One comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *