Vnitřní svět amerického prezidenta Donalda Trumpa je podle všeho mimořádně osobitý. Postavený ponejvíce na intuici, které „nepřekáží“ racionalita či hluboké teoretické znalosti. Ani s praktickým řízením na politickém poli neměl dotyčný před vstupem do Bílého domu žádné zkušenosti, a tak je…

Po čase se vracíme k rekapitulativnímu „odkazovému“ zpravodajství ze světa, které se na těchto stránkách objevovalo v průběhu let 2006 a 2007. V současné době se snažíme teritoriálně pokrýt co největší prostor a jako předkrm nabízíme novinky ze regionu Davidovy hvězdy, půlměsíců, molotovových koktejlů a odporu k vepřovému masu. Od ledna čekejte příval informací!:)

Zdravím Vás v těchto téměř letních dnech. V posledních týdnech jsme svědky silného akcentu mediálních i akademikých analýz na problemtiku Íránu a jeho zahraniční politiky. Charakterizovat objektivně bezpečnostní politiku blízkovýchodního bezpečnostního komplexu je bezpochyby výzvou pro analytiky mezinárodních vztahů či bezpečnostních studií. Dnes vám nabízíme příspěvek Andreje Piška, slovenského absolventa práv a mezinárodních vztahů, t.č. pobývajícího ve Velké Británii. Ve svém obsáhlém textu, jež stojí na pomezí komentáře a analýzy, reflektuje poslední významné události, jež se v regionu Blízkého východu udály. Pod samotným koncem příspěvku nabízím pár zajímavých odkazů, které tematicky k textu rozhodně patří.