Redakce

Matyáš Bajer

Posted 1 articles
Redaktor. Student magisterského stupně Bezpečnostních a strategických studií na FSS MU. Tematicky se zaměřuje především na oblast západního Balkánu.

Ondřej Čábelka

Posted 7 articles
Člen organizační sekce SO. Student bakalářských oborů Bezpečnostní a strategická studia a Mezinárodní vztahy. Zaměřuje se především na vojenskou politiku a vojenskou historii.

Hana Drahokoupilová

Posted 0 articles
Korektorka.

Pavel Faus

Posted 1 articles

Ondřej Hapala

Posted 1 articles
Studuje magisterský obor Mezinárodní vztahy a absolvoval bakalářské obory Bezpečnostní a strategická studia a Mezinárodní vztahy na FSS MU. Přispívá do sekce Euroatlantický prostor.

Jakub Konečný

Posted 3 articles
Študent magisterského odboru Mezinárodní vztahy na Masarykovej univerzite v Brne. Odborne sa zameriava na oblasť bezpečnosti a energetiky s dôrazom na regióny EÚ a Východnej Ázie. Absolvoval semestrálny pobyt na Universität Konstanz v Nemecku a stáže v Európskom parlamente v Bruseli a v Národnej rade Slovenskej republiky pri Výbore pre hospodárske záležitosti. V Security Outlines prispieva do východoázijskej sekcie.

Natálie Kozáková

Posted 0 articles

Krištof Remper

Posted 1 articles
Študent bakalárskej kombinácie Bezpečnostní a strategická studia a Mezinárodní vztahy na FSS MUNI. Odborne sa zameriava hlavne na euroatlantický priestor, bezpečnostnú politiku a vplyv technologického pokroku na oblasť obrany a bezpečnosti.

Lucie Záhorská

Posted 3 articles
Studentka bakalářských Bezpečnostních a strategických studií a Politologie, věcná konzerva.

Jiří Maixner

Posted 11 articles
Zástupce šéfredaktorky. Vedoucí blízkovýchodní sekce, zaměřuje se na problematiku íránských proxy milicí. Absolvent bakalářského studia Bezpečnostních a strategických studií a Mezinárodních vztahů na FSS MUNI. Od září 2019 student magisterských oborů Bezpečnostní a strategická studia a Mezinárodní vztahy a energetická bezpečnost.

Martin Blecha

Posted 7 articles
Student bakalářských oborů Bezpečnostních a strategická studia a Mezinárodní vztahy. Zaměřuje se především na obrannou a zbrojní politiku.

Jan Merička

Posted 7 articles
Redaktor. Absolvent bakalářských oborů Politologie a Bezpečnostní a strategická studia na FSS MU. Absolvent kurzu Peacebuildingu Východoevropského vzdělávacího a kulturního centra (EEECC). Zajímá se především o problematiku islámského radikalismu, přičemž se zaměřuje na Šíitské skupiny.

Michaela Prucková

Posted 4 articles
Primárně editorka, starající se o sekci Kyberbezpečnost. Absolventka bakalářského programu Bezpečnostní a strategická studia a Mediální studia a žurnalistika, kde pokračuje na magisterském stupni. Do toho studuje Právo a v minulosti spolupracovala se zpravodajským webem iROZHLAS.cz

Michal Matěna

Posted 5 articles
Absolvent magisterského oboru Bezpečnostní a strategická studia. Specializuje se na problematiku terorismu a extremismu. Věnuje se regionům severní Afriky, Blízkého východu a západní Evropy. Také absolvoval semestrální pobyt na War Studies Academy ve Varšavě a stáž v Centru bezpečnostních a vojenskostrategických studií při Univerzitě obrany v Brně.

Veronika Miklíková

Posted 1 articles
Externí přispěvatelka. Studentka bakalářského a nyní magisterského oboru Mezinárodní rozvojová studia na Univerzitě Palackého v Olomouci. Zajímá se o témata jako je gender, migrace, environmentální etika, environmentální problémy a klimatická změna. Aktivně působila ve studentské iniciativě Udržitelný Palacký, pracovala jako dobrovolnice s migranty a uprchlíky v Bosně a Hercegovině a absolvovala stáž ve World Fair Trade Organization-Europe v Bruselu.

Lukáš Němec

Posted 23 articles
Redaktor. Student oboru Evropská studia a dříve i Bezpečnostní a strategická studia. Zaměřuje se na oblast Afriky, především pak na severní a západní část. Dále se věnuje problematice energetické bezpečnosti se zaměřením na přenosové soustavy a produktovody.

Jan Pospíšil

Posted 4 articles
Student FSS MU; dvouobor Bezpečnostní a Strategická studia & Evropská studia. Absolvoval semestrální studijní pobyt na Královské univerzitě v Belfastu. Zabývá se aktuálním děním v NATO a Evropské unii.

Terézia Rekšáková

Posted 4 articles
Študentka magisterského stupňa Bezpečnostných a strategických štúdií na FSS MU. Momentálne študuje na Sciences Po vo Francúzsku. MBA získala v odbore Crisis and Security Management na European Institute v Prahe. Počas bakalárskeho štúdia na FSS absolvovala tiež odbor Medzinárodné vzťahy. Zaujíma sa o problematiku radikalizácie, džihádu a proces deradikalizácie islamských konvertitov z európskeho priestoru.

Adam Sitko

Posted 2 articles

Jan Slánský

Posted 7 articles

Klára Šubíková

Posted 7 articles
Redaktorka. Studentka magisterského oboru Bezpečnostní studia a bakalářských oborů Arabistika a Dějiny a kultura islámských zemí na Karlově univerzitě, absolventka bakalářských oborů Bezpečnostní a strategická studia a Mezinárodní vztahy na Masarykově univerzitě. Přispívá do sekce Jižní Asie. Zajímá se o problematiku Blízkého a Středního východu.

Tomáš Kubík

Posted 3 articles
Student magisterského oboru Bezpečnostní a strategická studia na FSS MU. Absolventem téhož oboru a Mezinárodních vztahů na bakalářské úrovni a civilního studia na Univerzitě obrany v Brně. Má za sebou semestrální pobyt na Bilkent University v Ankaře. Zaměřuje se na oblast Blízkého východu, tematicky na terorismus nebo islámský radikalismus.

Katarína Přikrylová

Posted 3 articles
Redaktorka.Študentka bakalárskeho odboru Medzinárodné vztahy a Bezpečnostné a strategické štúdiá. Zameriava sa na nemeckojazyčný priestor, predovšetkým na vnútornú bezpečnosť vo svetle migrácie, extrémizmu, terorizmu a kriminality. Ďalšou oblasťou jej záujmu sú štáty Vyšehradskej štvorky. Prispieva do euroatlantickej sekcie.

Kristína Urbanová

Posted 2 articles
Študuje bakalárske odbory Bezpečnostné a strategické štúdiá a Medzinárodné vzťahy na FSS MU. Absolvovala semestrálny pobyt na Fakulte bezpečnostných vied Univerzity v Maribore. Zaujíma sa predovšetkým o oblasť západného Balkánu a problematiku organizovaného zločinu.

Veronika Čáslavová

Posted 4 articles
Šéfredaktorka. Redaktorka. Absolventka bakalářských studijních programů Bezpečnostní a strategická studia a Mezinárodní vztahy, ve kterých pokračuje i na magisterském stupni. Odborně se věnuje obchodování s lidmi a problematice mezinárodní trestní spravedlnosti v kontextu řešení konfliktů. Regionálně se zabývá především Afrikou a frankofonními regiony. V minulosti absolvovala také stáž na Velvyslanectví České republiky v Paříži.

Šárka Zoulová

Posted 6 articles
Redaktorka. Absolventka bakalářského studia oboru Politologie a Bezpečnostní strategická studia. V současné době studentka magisterského oboru Bezpečnostní a strategická studia na FSS MU a magisterského oboru Mezinárodní teritoriální a rozvojová studia na FRRMS MENDELU. Hlavní zaměření na region Latinské Ameriky a problematiku organizovaného zločinu.