Redakce

Aleš Šenk

Posted 3 articles
Absolvent bakalářských oborů Politologie a Bezpečnostní a strategická studia. V současné době student magisterského oboru Politologie na FSS MU. Zaměřuje se především na vesmírnou bezpečnost a neletální zbraně.

Ondřej Čábelka

Posted 14 articles
Člen organizační sekce a redakce SO. Absolvent bakalářských oborů Bezpečnostní a strategická studia a Mezinárodní vztahy. Magisterský student oboru Bezpečnostní a strategická studia.

Daniel Baláž

Posted 1 articles
Daniel študuje Medzinárodné vzťahy a Európske štúdiá v závere bakalárskeho štúdia. Neskôr by sa chcel presunúť na štúdium informačných technológií a kyberbezpečnosti. Okrem toho sa venuje dianiu v EU a environmentálnym témam.

Erik Kobyliak

Posted 1 articles
Študent bakalárskych oborov Evropská studia a Veřejná a sociální politika a lidské zdroje na Masarykovej Univerzite.

Pavel Faus

Posted 1 articles

Filip Banáš

Posted 4 articles
Student bakalářské kombinace bezpečnostních a strategických studií a žurnalistiky. Zaměřuje se především na islamistické povstalectví a terorismus, státní terorismus a vztahy v postsovětském prostoru a na Středním východě.

Filip Štěpán

Posted 1 articles
Redaktor. Student Bezpečnostních a strategických studií a Mezinárodních vztahů. Zaměřuje se především na konflikty v Africe a politický extremismus.

Anna Francová

Posted 0 articles

Ondřej Hapala

Posted 1 articles
Studuje magisterský obor Mezinárodní vztahy a absolvoval bakalářské obory Bezpečnostní a strategická studia a Mezinárodní vztahy na FSS MU. Přispívá do sekce Euroatlantický prostor.

Jakub Zavřel

Posted 1 articles
Student bakalářských oborů strategická a bezpečnostní studia a žurnalistika. Zaměřuje se především na problematiku informační války a dezinformací s cílem vytvořit účinná obranná opatření v ČR. Dále se věnuje činnosti zpravodajských služeb, migraci a částečně terorismu.

Karel Pešek

Posted 1 articles
Student magisterského stupně oboru Bezpečnostní a strategická studia na Masarykově univerzitě. Absolvent bakalářského studia Bezpečnostních a strategických studií a Evropských studií na FSS MUNI. Nejvíce se zaměřuje na ochranu měkkých cílů a organizovaný zločin.

Jakub Konečný

Posted 3 articles
Študent magisterského odboru Mezinárodní vztahy na Masarykovej univerzite v Brne. Odborne sa zameriava na oblasť bezpečnosti a energetiky s dôrazom na regióny EÚ a Východnej Ázie. Absolvoval semestrálny pobyt na Universität Konstanz v Nemecku a stáže v Európskom parlamente v Bruseli a v Národnej rade Slovenskej republiky pri Výbore pre hospodárske záležitosti. V Security Outlines prispieva do východoázijskej sekcie.

Natálie Kozáková

Posted 1 articles
Členka organizační sekce SO. Absolventka bakalářských programů Bezpečnostní a strategická studia a Mezinárodní vztahy na FSS MU. Studentka magisterského oboru Bezpečnostní a strategická studia. Absolvovala semestrální pobyt na University of Nicosia a stáž na Centru bezpečnostních a vojenskostrategických studií při Univerzitě obrany vBrně. Tematicky se zaměřuje na Blízký a Střední východ.

Krištof Remper

Posted 3 articles
Študent bakalárskej kombinácie Bezpečnostní a strategická studia a Mezinárodní vztahy na FSS MUNI. Odborne sa zameriava hlavne na euroatlantický priestor, bezpečnostnú politiku a vplyv technologického pokroku na oblasť obrany a bezpečnosti.

Kristýna Drmotová

Posted 3 articles
Absolventka bakalářských programů Bezpečnostní a strategická studia a Sociologie na FSS MU. Studuje na stejné fakultě magisterský stupeň Bezpečnostních a strategických studií. Primárně se zajímá o problematiku jihovýchodní a východní Asie.

Lucia Gavenčiaková

Posted 5 articles
Absolventka bakalárskeho programu Bezpečnostné a strategické štúdiá v kombinácii s Politológiou na FSS MU. V súčastnosti je študentkou magisterského stupňa Bezpečnostných a strategických štúdií. Zaujíma sa predovšetkým o environmentálnu bezpečnosť, ku ktorej sa dostala počas semestrálneho študijného pobytu v Nórsku, a moderné technológie a bezpečnosť.

Lucie Záhorská

Posted 6 articles
Absolventka bakalářských programů Politologie a Bezpečnostní a strategická studia na FSS MU. V současné chvíli studuje na stejné fakultě magisterský stupeň oborů Bezpečnostní a strategická studia a Mezinárodní vztahy. Zajímá se především o problematiku Blízkého a Středního východu a bezpečnostní politiku obecně. V roce 2019 také absolvovala stáž na Odboru Blízkého východu a severní Afriky na Ministerstvu zahraničních věcí ČR.

Martin Blecha

Posted 11 articles
Šéfredaktor. Student magisterských oborů Bezpečnostní a strategická studia a Mezinárodní vztahy a energetická bezpečnost. Zaměřuje se především na obrannou a zbrojní politiku.

Michal Matěna

Posted 5 articles
Absolvent magisterského oboru Bezpečnostní a strategická studia. Specializuje se na problematiku terorismu a extremismu. Věnuje se regionům severní Afriky, Blízkého východu a západní Evropy. Také absolvoval semestrální pobyt na War Studies Academy ve Varšavě a stáž v Centru bezpečnostních a vojenskostrategických studií při Univerzitě obrany v Brně.

Veronika Miklíková

Posted 1 articles
Externí přispěvatelka. Studentka bakalářského a nyní magisterského oboru Mezinárodní rozvojová studia na Univerzitě Palackého v Olomouci. Zajímá se o témata jako je gender, migrace, environmentální etika, environmentální problémy a klimatická změna. Aktivně působila ve studentské iniciativě Udržitelný Palacký, pracovala jako dobrovolnice s migranty a uprchlíky v Bosně a Hercegovině a absolvovala stáž ve World Fair Trade Organization-Europe v Bruselu.

Lukáš Němec

Posted 23 articles
Redaktor. Student oboru Evropská studia a dříve i Bezpečnostní a strategická studia. Zaměřuje se na oblast Afriky, především pak na severní a západní část. Dále se věnuje problematice energetické bezpečnosti se zaměřením na přenosové soustavy a produktovody.

Jan Pospíšil

Posted 5 articles
Zástupce šéfredaktora. Student magisterského programu Evropská studia. Zabývá se aktuálním děním v NATO a Evropské unii. Zaměřuje se také na dění v Severním Irsku.

Terézia Rekšáková

Posted 7 articles
Študentka magisterského stupňa Bezpečnostných a strategických štúdií na FSS MU. Momentálne študuje na Sciences Po vo Francúzsku. MBA získala v odbore Crisis and Security Management na European Institute v Prahe. Počas bakalárskeho štúdia na FSS absolvovala tiež odbor Medzinárodné vzťahy. Zaujíma sa o problematiku radikalizácie, džihádu a proces deradikalizácie islamských konvertitov z európskeho priestoru.

Adam Sitko

Posted 2 articles
Vedoucí sekce Blízký východ a severní Afrika.

Jan Slánský

Posted 8 articles

Klára Šubíková

Posted 7 articles
Redaktorka. Studentka magisterského oboru Bezpečnostní studia a bakalářských oborů Arabistika a Dějiny a kultura islámských zemí na Karlově univerzitě, absolventka bakalářských oborů Bezpečnostní a strategická studia a Mezinárodní vztahy na Masarykově univerzitě. Přispívá do sekce Jižní Asie. Zajímá se o problematiku Blízkého a Středního východu.

Tomáš Kubík

Posted 4 articles
Redaktor blízkovýchodní sekce. Absolvent magisterského oboru Bezpečnostní a strategická studia na FSS MU.

Katarína Přikrylová

Posted 3 articles
Redaktorka.Študentka bakalárskeho odboru Medzinárodné vztahy a Bezpečnostné a strategické štúdiá. Zameriava sa na nemeckojazyčný priestor, predovšetkým na vnútornú bezpečnosť vo svetle migrácie, extrémizmu, terorizmu a kriminality. Ďalšou oblasťou jej záujmu sú štáty Vyšehradskej štvorky. Prispieva do euroatlantickej sekcie.