Podcasty, které by vám neměly uniknout

Léto se pomalu přehouplo do druhé poloviny a náš podcast tým si pro vás připravil několik tipů pro zpříjemnění cestování či doplnění bezpečnostních deficitů.

[de]brief

Podcast [de]brief z naší vlastní produkce byste si rozhodně neměli nechat ujít. Každý měsíc vám přinášíme rozhovory se zajímavými lidmi z bezpečnostní praxe. K poslechu momentálně naleznete v našem repertoáru celkem osm epizod. Rozhodně doporučujeme díl s brig. gen. Miroslavem Feixem, který se s vámi podělí o zkušenosti z výcviku amerických elitních zelených baretů. A pokud vás zajímá aktuální dění na Ukrajině hodnoceno s odstupem a mimo mainstreamová media, doporučujeme poslední epizodu s Tomášem Šmídem.

War on the Rocks

Pokud bychom zůstali u dění na Ukrajině, musíme jednoznačně doporučit podcast War on the Rocks. Konkrétně epizody, ve kterých si Ryan Evans zve Michaela Kofmana, ředitele ruských studií na Center for Naval Analyses. Svůj akademický a profesní vhled Kofman kombinuje se znalostí ukrajinských reálií, protože se na Ukrajině narodil. Pokud vás tedy zajímá hodnocení probíhajících vojenských operací a výhled do budoucna, podcast War on the Rocks má pro vás odpověď.

10:35

Podcast 10:35 je nováčkem na české scéně, i když jedním z moderátorů je zkušený Tomáš Jirsa z podcastu Insider. V 10:35 spolu s politickým geografem Janem Kofroněm z FSV UK rozebírají aktuální bezpečnostní dění a zvou si rovněž hosty z bezpečnostní praxe. Nutno podotknout, že i v podcastu Insider naleznete epizody se zajímavými hosty, jakým je třeba výsadkář Ivo Zelinka či Tomáš Kopečný, náměstek pro řízení sekce průmyslové spolupráce MO. Pokud si tedy chcete zkrátit čekání na další epizodu našeho [de]Briefu, rozhodně doporučujeme.

Hold Your Fire!

Podcast vycházející pod hlavičkou International Crisis Group ve svých pravidelných týdenních vydáních pokrývá aktuální témata rezonující v oblasti bezpečnosti a světové politiky. Moderátorská dvojice Richard Atwood, Executive Vice President Crisis Group, a Naz Modirzadeh, členka rady Crisis Group, rozebírají palčivé otázky s nejrůznějšími experty – ať již z řad Crisis Group i mimo ně. Těšit se přitom můžete na celou šíři témat – od kolumbijského „Krále TikToku“, přes dohodu o íránském jaderném programu, až po vojenské převraty napříč Afrikou a samozřejmě i válku na Ukrajině.

Jocko Podcast

Jocko Podcast je dalším z podcastů, které by Vám rozhodně neměly přes léto uniknout. To platí dvojnásob pro fanoušky vojenství, historie, leadershipu a bojových sportů. Hlavním představitelem podcastu je Jocko Willink – bývalý příslušník proslulých Navy SEALs. Podcast se zaměřuje na příběhy hostů z řad bývalých příslušníků amerických speciálních sil, válečných veteránů, žurnalistů, vědců či sportovců. Vzhledem k tomu, že Jocko své hosty zpovídá opravdu důkladně, tak stopáž jednotlivých epizod ne zřídka přesahuje tři hodiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *