Dobrovolníci v Ukrajině

Další Bezpečnostní večer se opět věnoval tématu Ukrajiny, ovšem tentokrát byli našimi hosty dobrovolníci Taylor, Michal a Tatiana Shulman.

Právě probíhající válka v Ukrajině zvedla obrovskou vlnu solidarity. Někteří z nás přispěli finančně či materiálně někteří dobrovolně pomáhají např. v urpchlických centrech.

Iniciativa kolem T-12 Eshop (www.t-12.cz) a Team4Ukraine (www.team4ukraine.eu) jdou však ještě o krok dále. Kromě převozu materiální pomoci do Ukrajiny pomáhají na místě s výcvikem ukrajinských policistů, vojáků či domobranců, zásobují některé jednotky potřebnými prvky jako jsou drony, vysílačky, dalekohledy, balistická ochrana, TCCC zdravotnické vybavení, taktická výstroj či SUV vozidla. Do jejich portfolia patří také exfiltrace civilistů z oblastí ohrožených probíhajícími válečnými operacemi. Kromě toho zajistili humanitární pomoc a pomoc pro lékařská zařízení v Ukrajině v řádu jednotek milionů korun za posledních 6 týdnů.

O vzniku celé inciciativy a o mnohých zkušenostech z Ukrajiny pohovořili Taylor, Michal, a Таtiana Shulman. Taylor se dlouhodobě věnuje výcviku střelecké přípravy, stejně tak vojenské první pomoci TCCC (Tactical Combat Casualty Care). Michal přepravuje pomoc na místo určení a Tatiana je civilním povoláním trenérkou pro Alternation.cz a nyní je jako součást Team4Ukraine koordinátorkou pro pomoc Ukrajině.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *