Sekuriťáci v novém kabátě

Náš portál, který nepřetržitě funguje již devět let, byl v roce 2007 založen jako unikátní platforma pro studenty nově vzniklého oboru Bezpečnostní a strategická studia, aby jim poskytl prostor pro získávání prvních publikačních zkušeností, umožnil jim prohlubovat jejich znalosti a v neposlední řadě sloužil také jako popularizační médium v oblasti bezpečnosti pro širokou veřejnost.

Během těchto devíti let se v redakci vystřídalo množství talentovaných lidí, kteří se později stali součástí české (a nejen české) bezpečnostní komunity, a to i díky svým letům stráveným v Sekuriťácích. Abychom v tomto mohli nadále pokračovat a sloužit studentům BSS (a konec konců i dalších oborů) i široké veřejnosti na náležité úrovni, rozhodli jsme se k několika zásadním změnám.

Tou pravděpodobně největší, které už jste si nejspíše všimli, je nový název. I přes letitou tradici jména Sekuriťáci bylo během lítých redakčních rad rozhodnuto o potřebě nového názvu. Výsledkem je nové jméno portálu, Security Outlines. Hlavním argumentem pro tuto poměrně radikální změnu byla snaha o nalezení seriózněji znějícího názvu, čehož jsme, jak tajně doufáme, dosáhli. To však samozřejmě neznamená, že se začneme brát smrtelně vážně, jak mají některé studentské časopisy občas ve zvyku. Spolu s názvem jsme změnili i design webových stránek. Zde hrála nepřekvapivě roli nejen estetická stránka věci, ale především funkcionální.

Naší stěžejní činností bude i nadále vydávání pravidelných bezpečnostních aktualit ze všech koutů planety (a ostatně i mimo ní), komentářů bezpečnostních událostí, analýz a studií. I tento aspekt naši činnosti však projde určitými změnami, zejména co se pravidelnosti a formy týče. Aktuality nabydou stručnější podoby a budou vydávány každý týden. Souběžně s tím budou v průběhu měsíce vydávány reporty z jednotlivých regionů, které se budou věnovat konkrétním událostem. Komentáře i studie budou pokračovat v nezměněné podobě, byť doufám, že Vám jich budeme moci poskytnout více než dosud.

K tomu všemu budou samozřejmě pokračovat oblíbené Bezpečnostní večery a snad se nám podaří naše bezpečnostně-popularizační činnost rozšířit i o další aktivity.

V každém případě děkujeme za vaši dosavadní přízeň a budeme doufat, že si ji našimi aktivitami zasloužíme i v budoucnu.

Za redakci

Michael Myklín

Šéfredaktor

2 comments

    1. Změna proběhla na základě shody v redakci a byla součástí modernizace celého projektu v roce 2016.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *